پوشه $WINDOWS.~BT در هارد درایو چیست

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

پوشه $WINDOWS.~BT در هارد درایو چیست

ممکن است درایو C خود را بازکنید و با پوشه $WINDOWS.~BT مواجه شوید. البته این پوشه به صورت مخفی وجود دارد. شاید برایتان سوال باشد که این پوشه چیست و به چه کاری میاید.

در ادامه مطلب درباره پوشه $WINDOWS.~BT بیشتر توضیح خواهیم داد.

پوشه‌ $WINDOWS.~BT در اثر نصب ویندوز یا به شکل دقیق‌تر آپدیت ویندوز ایجاد می‌شود. این پوشه شامل فایل‌های است که برای آپگرید ویندوز 10 نیاز است. این فایل‌ها به تدریج و به مرور زمان دانلود شده‌اند. این پوشه در طول عرضه‌ ویندوز 10 (29 جولای) چندین بار ساخته شده است. همچنین به دلیل جلوگیری از شلوغی سرورهای مایکروسافت در روز عرضه، ممکن است قبل از روز ساخته شده باشد.

آیا می‌توانم پوشه‌ $WINDOWS.~BT را پاک کنم؟
برای کاربران ویندوز 7 و 8 ، اگر قصد آپگرید به ویندوز 10 را ندارید می‌توانید این فولدر را پاک کنید. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه؟ مثل یک Delete کردن عادی؟ در مرحله تئوری ممکن است این‌ گونه باشد. به هرحال این یک فولدر است که می‌توانید آن را Shift+Delete کنید، هروقت که تلاشی برای فرایند آپدیت صورت بگیرد، دوباره نمایان خواهد شد.

محتویات پوشه‌ $WINDOWS.~BT در ویندوز 10 چیست؟
همانطور که گفتیم پوشه‌ $WINDOWS.~BT در ویندوزهای 7 ، 8 و 8.1 محتوی فایل‌های مورد نیاز برای آپگرید به ویندوز 10 است، با این وجود فلسفه‌ وجود این پوشه در ویندوز 10 چیست؟ در ویندوز 10 ، پوشه‌ $WINDOWS.~BT شامل فایل‌های نصب ویندوز قدیمی شماست. مثلا ممکن است پس از یک ماه که ویندوز 10 را نصب کرده‌اید، قصد کنید به ویندوز قبلی خود بازگردید. فایل‌های موجود در پوشه‌ $WINDOWS.~BT این فرایند را برای شما میسر می‌سازد. این پوشه همچنین محتوی log ها و فایل‌های مرتبط به آپگرید است. اگر مطمئنید که ویندوز 10 برای شما ایده‌آل است و قصد بازگشت به ویندوز قبلی را ندارید، می‌توانید این فولدر را مثل یک فولدر اضافه‌ عادی از روی هاردتان پاک کنید. برای این‌کار می‌توانید از Disk Clean up و مراحلی که قبلا توضیح دادیم استفاده کنید.

جستجو

مهمترین مطالب

آموزش مقدماتی ویندوز 10 (قسمت سوم)

پس از آموزش هایی در قسمت اول و دوم آموزش مقدماتی ویندوز 10 ، در این مطلب به ادامه آموزش های مربوط یه این ویندوز میپردازیم.

در این مطلب بخش سوم از آموزش مقدماتی ویندوز 10 را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش گرفتن عکس های نورانی با گوشی ال جی G4

گوشی جدید شرکت ال جی که به تازگی وارد بازار شده است قابلیت های زیادی را در خود جای داده است. یکی از این قابلیت ها گرفتن عکس های جالب با نقاشی های نورانی درون آن است.

در ادامه مطلب روش گرفتن عکس های نورانی با گوشی ال جی G4 را آموزش خواهیم داد.

آموزش جدا کردن فلش از کامپیوتر بدون Safely Remove

زمانی که میخواهید فلش مموری خود را از کامپیوتر جدا کنید باید آن را Safely Remove کنید تا مشکلی برای آن پیش نیاید. اما میتوانید تنظیمات کامپیوتر را به گونه ای تنظیم کنید که دیگر نیازی به این کار نباشد و شما به صورت کاملا امن بتوانید فلش را از کامپیوتر جدا کنید.

در این مطلب آموزش جدا کردن فلش از کامپیوتر بدون Safely Remove را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش خرید از علی اکسپرس

سایت های خرید اینترنتی بسیاری در فضای مجازی وجود دارد که البته اکثر این سایت ها امکان ارسال کالا به ایران را ندارند. بعضی از سایت های خارجی وجود دارد که میتوانید از آنها خرید کرده و اگر آن کالا امکان ارسال به ایران را داشته باشد برایتان پست شود تا کالای مورد نظر به دستتان برسد.


در ادامه مطلب روش خرید از سایت علی اکسپرس را آموزش خواهیم داد.

آموزش نصب همزمان دو برنامه در یک گوشی اندرویدی

زمان هایی است که میخواهید یک نرم افزار مانند وایبر یا تلگرام را دو بار روی تلفن همراه خود نصب کنید و دو اکانت روی آنها داشته باشید.

با استفاده از این آموزش به سادگی میتوانید این کار را انجام دهید.

در این مطلب آموزش نصب همزمان دو برنامه در یک گوشی اندرویدی را برای شما آماده کرده ایم.

مطالب مرتبط